Základní umělecká škola Leoše Janáčka, Frýdlant nad Ostravicí, příspěvková organizace

Mezinárodní spolupráce

 Oficiální ukončení mezinárodního projektu mezi ZUŠ Leoše Janáčka a polským Korfantowem

Dlouholetá spolupráce skončí společným plenérem výtvarníků v Polsku, který bude zahájen 31.7.2018 v Korfantowě. Za ZUŠ se plenéru zúčastní Karla Stiborková, která za školu projekt před léty založila.

 

Mezinárodní plenér v Korfantowě od 1.8. 2017

V rámci mezinárodního projektu Artfriedlandianum proběhne od 1.8. do 8.8. 2017 v polském Korfantowě plenér českých a polských výtvarníků. Za ZUŠ se plenéru zúčastní Karla Stiborková.

Společné výstavy v roce 2017

Od 13.4. do 30.4. 2017 proběhne v rámci projektu Artfriedlandianum  česko - polská výstava výtvarných děl. Vystavují: Mgr. Karla Stiborková a Bernardeta Sudnikowicz

Květen 2017 - příprava a společná výstava s polskými výtvarníky v rámci projektu Artfriedlandianum

Společné výstavy v roce 2016

Výstava na Frýdeckém zámku - květen 2016

Výtvarnice naší školy spolu s polskými výtvarníky uspořádaly na Frýdeckém zámku společnou výstavu a jako doprovodný program vystoupili hudebníci i taneční obor ZUŠ.

Výstava v polském městě Nysa - červen 2016

Průřez plenérové tvorby našich učitelů ZUŠ a polských výtvarníků měli možnost shlédnout návštěvníci výstavy v historické budově muzea v Nyse. Velmi zdařilou výstavu otevřel krátký koncert klasické opery v doprovodu klavíru.

Mezinárodní plenér v polském Korfantowě

Ve dnech 11. - 18.8.2015 proběhl v Korfantowě  výtvarný plenér polských a českých výtvarníků. Vzhledem k tomu, že městečko Korfantow slavilo 680 let od svého založení, každý z přítomných výtvarníků namaloval alespoň jedno dílo, které zachycuje nějakou lokalitu města. Na oslavy dne města Korfantowa přijeli i starostové ostatních Frýdlantů v Evropě. České výtvarnice se tak setkaly i s paní starostkou Helenou Pešatovou a všem pozvaným hostům zahrála na housle naše paní učitelka Kalová. Plenér vyvrcholil vernisáží a každý z účastníků zde pak zanechal  tři své obrazy. O výstavu projevili obyvatelé města velký zájem. Vedení školy děkuje organizátoru panu Ryszardu Nowakowi za vytvoření skvělých podmínek pro umělecké tvoření.

Mezinárodní spolupráce - Česko - Německo - Polsko

                                                                                            Projekt Artfriedlandianum

Vývoj projektu:

Nové vedení školy  začalo na konci července 2013  zahraniční spolupráci s Polskem, která je zaměřená na výtvarné umění. V rámci této spolupráce proběhl o prázdninách výtvarný plenér v polském Korfantowě za účasti 2 výtvarníků školy a ZUŠ Leoše Janáčka připraví spolu s Frýdeckým zámkem  malířský plenér ve dnech 9.5. - 16.5. 2014. - září 2013

 

Vernisáž za účasti polské delegace - prosinec 2013

Dne 19.12.2013 proběhne v 17 hodin v suterénu kláštera Sv. Karla Boromejského ve Frýdlantu n. O. vernisáž výstavy "ArtFriedlandianum". Návštěvníci mají možnost uvidět díla polských i českých výtvarníků - účastníků prázdninového plenéru.

Vývoj projektu Artfriedlandianum  - únor 2014

Vstup německých účastníků do výtvarného projektu

Artfriedlandianum 2014 - realizace - květen 2014

Ve dnech 9.5. - 15.5.2014 se uskutečnil ve Frýdku na zámku a v jeho okolí mezinárodní plenér českých, polských a německých výtvarníků. Výsledkem společné práce byla vernisáž všech děl umělců v Rytířském sále Frýdeckého zámku dne 14.5.2014.

Hudební vystoupení na vernisáži připravila základní umělecká škola Leoše Janáčka, program vystoupení zajistila Zdenka Kalová.

Cíl projektu: Podpora a rozvoj výtvarného umění v regionu, propagace základní umělecké školy Leoše Janáčka, města Frýdlant nad Ostravicí  a Frýdeckého zámku s muzeem Beskyd v regionu i v zahraničí.

Přínos projektu: Vznik výtvarných děl, která budou zdobit radnici, školu, Frýdecký zámek. Další rozvoj mezinárodní spolupráce a výměna zkušeností v oblasti výtvarného umění, propagace české kultury a tradic, rozšíření spolupráce do hudební oblasti.

Autor projektu: Mgr. Karla Stiborková

Hlavní partneři a spolupracovníci: Mgr. Stanislav Hrabovský a jeho statutární zástupkyně Ing. Marcela Havelková

Výstava obrazů českých, německých a polských výtvarníků v polském Korfantowě  - vernisáž výstavy 12.8.2014 

Touto slavnostní vernisáží byla v Korfantowě slavnostně otevřena knihovna po rekonstrukci.  

Druhá výstava obrazů českých, německých a polských výtvarníků v polském Korfantowě - vernisáž 6.10.2014 u příležitosti otevření části korfantowského zámku přestavěného na operační sály a rehabilitační pracoviště.