Základní umělecká škola Leoše Janáčka, Frýdlant nad Ostravicí, příspěvková organizace

KONCERT SKUPINY FIVE HEADS

Kruh přátel hudby (KPH) ve Frýdlantu nad Ostravicí s pomocí nadace Český hudební fond a Města Frýdlant n. O. zve na

KONCERT SKUPINY FIVE HEADS (jazz/fusion) www.fiveheads.cz

Koncert se uskuteční v úterý 24. 9. od 18:00 v koncertním sále školy.

Jako předkapela vystoupí školní big band Jazzobando.

 

Vstupné 130 Kč, důchodci, studenti a děti 90 Kč, pro žáky školy vstup zdarma.

 

FIVE HEADS je ostravská formace jejíž repertoár tvoří výhradně autorské skladby. 

Obsazení:

Jan Štěpánek (trubka, křídlovka)

Jan Štěpánek je frýdecký trumpetista a skladatel. Studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a na Ostravské univerzitě. Mimo FIVE HEADS ještě působí v ostravské kapele Bandaband. Působí jako zástupce ředitele na ZUŠ L. Janáčka ve Frýdlantu n. O., kde rovněž vyučuje hru na trubku, zobcovou flétnu a vede školní big band.

Pavel Prokop (saxofony)

Pavel Prokop je ostravský saxofonista. V současnosti studuje hru na saxofon na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Kromě FIVE HEADS ještě hraje v ostravské kapele Černá kočka a občasně vystupuje s Rock&Roll Bandem Marcela Woodmana. Působí jako učitel saxofonu a zobcové flétny na ZUŠ L. Janáčka ve Frýdlantu n. O. a na ZUŠ J. R. Míši v Orlové.

Jan Kavka (piano)

Jan Kavka je ostravský jazzový pianista a skladatel, absolvent magisterského studijního programu na prestižní akademii im. Karola Szymanowskiego v polských Katovicích. Je známý z kapely Ostrich quartet se kterou se úspěšně zúčastnil nekolika soutěží (Praha, Jelenia góra, Rotterdam). Jeho hlavním tvůrčím prostředím je akustické trio (Jan Kavka Trio) se kterým koncertuje po celé ČR i v zahraničí. Mimo to spolupracuje s různými hudebními tělesy (např. Heda Quartet, Bandaband aj.), působí jako korepetitor tance na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a učitel jazzového klavíru na Lidové konzervatoři v Ostravě.

Marek Dufek (baskytara)

Marek Dufek absolvoval Vyšší odbornou školu J. Ježka (baskytara), nyní studuje na Akademii Karola Szymanowskiego v polských Katowicích. Hrál už v takových tělesech, jako jsou např. Pražský Big Band M. Svobody, Jazz Q M. Kratochvíla nebo Rhythm Desperados, dále hraje v seskupeních Jan Kavka Trio a Vlastimil Šmída Trio, dále spolupracuje s Martinem Chodúrem a příležitostně hraje v  Divadle Jiřího Myrona v Ostravě. Působí jako učitel baskytary a kytary na ZUŠ B. Martinů v Havířově.

Jiří Bučánek (bicí)

Jiří Bučánek je absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a Akademie Karola Szymanowskiego v polských Katowicích. Mimo FIVE HEADS ještě hraje v triu Milana Vilče a příležitostně v moravskoslezských divadlech. Působí jako učitel bicích nástrojů na ZUŠ Ostrava - Poruba.